Vöröskeresztes Bázisiskola

A 2005-2006-OS TANÉVBEN A KUNFEHÉRTÓI ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS NAPKÖZI OTTHON MEGKAPTA A MAGYAR IFJÚSÁGI VÖRÖSKERESZT BÁZISISKOLÁJA KITÜNTETŐ CÍMET.

Idézet Grubert Roland A Magyar Ifjúsági Vöröskereszt elnökének leveléből:

"Az iskola eddigi egészségnevelő, és vöröskeresztes tevékenysége, biztosíték számunkra, hogy a jövőben is nagy hangsúlyt kívánnak fektetni a Vöröskereszt eszméinek, és humanitárius értékeinek megismertetésére az iskolai oktatásban, a fiatalok nevelésében.

A Magyar Ifjúsági Vöröskereszt részéről, kiemelt figyelmet fordítunk, az iskolában működő vöröskeresztes alapszervezet tevékenységének segítésére, támogatására. Az Önök iskolája a megyében általános iskolai vöröskeresztes, és egészségnevelő módszertani központként, jó tapasztalataival, új programjaival fontos szerepet tölt majd be, Magyarország egyik legnagyobb ifjúsági szervezetének aktív résztvevőjeként."

Iskolánk azért pályázott a Vöröskeresztes Bázisiskola kitüntető címére, mert úgy éreztük, hogy az elmúlt években folyó egészségnevelő munkánk, és az ehhez kapcsolódó szabadidős programsorozataink példaértékűek lehetnek más iskolák számára is. Szeretnénk, ha intézményünkben, a jövőben rangot jelentene vöröskeresztes tagnak lenni, és azt is, ha tanulóink felnövekedve is kivennék részüket a községi vöröskeresztes alapszervezet munkájából.