Menő Menza

Forrás: ESZA
Projekt időtartama: 2018.07.31-2019.07.30.

Projekt rövid összefoglalása:

A Kunfehértói Általános Iskola gyermekeinek étkezését kívánjuk megreformálni a program során, mely közvetetten hatással van a családtagok étkezési szokásaira is. Célunk, hogy a szakemberek felmérése alapján személyre szabott tanácsokkal lássuk el a gyerekeket-szülőket, megakadályozva a gyermekkori elhízás, a szervezet túlterhelése, majd a később ehhez kapcsolódó egyéb egészségügyi problémák kialakulását. Szakértők bevonásával az egészséges táplálkozást népszerűsítő programokat szervezünk a gyerekeknek és a szülőknek, mellyel a mindennapi életük szerves részévé, rutinjává válhat az egészséges ételek elkészítése, valamint a kockázatokat megismerve az erre való igény kialakulásának elősegítése. A projekt átfogó célja az egészséges életvitelhez szükséges tudás és készségek elsajátításának hatékony támogatása, ezzel az egészségmegőrzés, betegségmegelőzés érdekében a gyermekek étkezési kultúrájának, étkezési körülményeinek javítása, a várható élettartam és az egészségben eltöltött életévek számának növelése. További céljaink: 4 db ivókút létrehozása az iskola területén az egészséges életmódhoz szükséges feltételek biztosítása érdekében; a diákok szemléletformálása az egészséges táplálkozás, életmód népszerűsítése érdekében főzőversenyekkel és egészséges táplálkozást népszerűsítő fórumokkal, programok szervezésével. Az egészséges táplálkozás és életmód elengedhetetlen része, hogy megfelelő környezetben és eszközökkel valósuljon meg a tudatosítás, melynek keretén belül az iskolai étkezéshez kívánunk edényzetet és étkészletet, valamint az étkezéshez kapcsolódó bútorzatot és eszközöket beszerezni.