EFOP-3.3.5-17-2017-00040

Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő Iskolai Közösségi Program kísérleti megvalósítása a Kiskőrösi Tankerület Intézményeiben

A kedvezményezett neve: Kiskőrösi Tankerületi Központ
A kiemelt projekt megvalósítási ideje: 2018.03.01 - 2019.08.31.

A szerződött támogatás összege: 109.167.113,- Ft

Támogatás mértéke: 100%

A projekt keretében az egyes településen lévő oktatási intézmények közül zömében általános iskolák valósítják meg a pályázati felhívásban megfogalmazott célokat melyek között egyebek mellett nagy hangsúlyt kap a köznevelés minőségi fejlesztése a nem-formális és informális tanulási módszerek kísérleti megvalósításán keresztül az élményalapú tanulás módszertani megalapozása, a tanulás közösségi élménnyé formálása. A felhívással összhangban a megvalósítási helyszíneken 2018. és 2019. júniusának utolsó két hetében tematikus programok kialakítása keretében mintegy 2206 tanuló és 220 pedagógus, valamint önkéntesek és iskolai közösségi szolgálatot teljesítők bevonásával napközis és bentlakásos táborokat szervezünk. Az EFOP-3.2.15-VEKOP-17 kiemelt projekt keretében kidolgozott tematikus programok közül az intézmények a következő témaköröket választották ki: Környezetvédelem, természetismeret, Környezetvédelem, tudatos fogyasztói magatartás, Nemzeti és kulturális identitás - Hagyományőrzés, anyanyelvápolás, Művészeti nevelés, Sport, egészségre nevelés, Életvezetés, családi életre nevelés, közösségi szerepvállalás. Lehetőség nyílik olyan tanulási módok és szervezési megoldások kipróbálására, amelyek előmozdítják a tanulás belső motivációinak, önszabályozó mechanizmusainak fejlesztését, az osztályközösségek megerősödését. A bevont pedagógusok munkáját képzésen részt vett animátorok, önkéntesek és iskolai közösségi szolgálatot teljesítők segítik. A szakmai programok koordinációját az ilyen jellegű tevékenységek lebonyolításában jártas projektmenedzsment szervezet segíti a szakmai vezetővel és a projekt asszisztenssel összhangban. A Tankerület vezetése és a programban résztvevő szakmai megvalósítók is bíznak abba, hogy a sikeres lebonyolítás lehetőséget teremt a már tesztelt és beváltnak minősített programok hosszútávon történő alkalmazására. Így ha csak részben is, de hozzájárulhatunk a tanulók szabadidejének hasznos eltöltéséhez.